Citibank půjčka výhody

Bankovní účty srovnání

Patříte k většině lidí, která ještě stále platí zbytečné poplatky za svůj bankovní účet? Srovnání bankovních účtů vám pomůže najít účet, který je zdarma a bez poplatků. K poplatkové revoluci u nás došlo před několika lety, kdy se postupně na bankovním trhu začaly objevvat nové moderní a progresině smýšlející banky. Ty zavedly dosud něco nevídaného - bankovní účet zdarma. Dosud jsme byli zvyklí za šechno bankám platit. Poplatke za vedení účtu, poplatek za výběr a vložení na účet, či výběr z bankomatu. Nyní je to jinak, účet můžete mít zcela zdarma do 5 minut. Můžete si třeba nechat za pár minut zaslat půjčku ihned na účet.

Inovátoři bankovních poplatků a účtů

Mezi moderní a pokrokové banky co se poplatku týče lze zařadit FIO Banku, Equa Banku, Air Bank a MBank. U všech těchto bankovních ústavů už nemusíte platit za jejich vedení v základní variantě.

Velké a tradiční banky

Mezi lidma je rozšířený názor, že raději zůstanou ve těchto tradičních ústavech, protože mají strach o své peníze a jde o českou banku. Obavy zde nejsou namístě, protože vklady jsu ze zákona pojištěny. Argument o české bance je také docela zavádějící, protože Česká spořitelna spadá pod rakuskou Erste, Komerční banka má zase francuzsku matku., atd..

Pokud jste "vážený klient" a máte u "tradiční banky" historii a dostatek prostředků, můžete si vedení účtu zdarma vyjednat také.

Účet zdarma, ale s podmínkou

Další variantou je vedení zdarma, ale pod nějaku vázanu podmínkou. Například můžete mít účet ihned bez poplatků, ale musíte měsíčně 3x vybrat z bankomatu, nebo si na něj posílat výplatu. Používá se také klauzule o minimálním počtu transakcí na účtu.

Spořící účty

Další rozdíli lze najít na poli spořících účtů, kde inovátorské banky nabízí lepší zhodnocení vašich peněz. Dnešní doba je k zhodnocení poměrně nepříznivá, ale časem se to změní. Tak jak ekonomika prochází cyklickými změnami.


Publikováno 5. 12. 2017

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2012 www.e-Banky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Bez písemného souhlasu provozovatele a autora je jakékolilv publikování, šíření a kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.